21.11.10

The Rocky Horror Picture Show (1975)

And crawling, on the planet's face, some insects, called the human race. Lost in time, and lost in space... and meaning.

IMDb. Pokud chcete pochopit význam zkratky OMGWTF, tohle je ten správný film. Jedna z nejlepších parodií, kterou jsem kdy viděla, a také jeden z mála filmů, který funguje i s absencí jakéhokoli slušného děje.

Uvědomila jsem si (během toho, kdy jsem to viděla večer poprvé a den na to znovu) dvě věci, a to 1) až se dostanu od NY, The Rocky Horror Picture Show bude první, na co se půjdu podívat a 2) Willovi v Glee scénáristi vážně vyrazili mozek z hlavy, když mu do ní vkládali nápad dělat tohle na školní besídce.

Nicméně, The Rocky Horror Picture Show doporučuji všem milovníkům parodií a lechtivých, zvrhlých a kontroverzních věcí se spoustou zpěvu. Tim Curry (kterého si vybavuji jen jako recepčního z Home Alone 2) a jeho Frank-N-Furter se pro mě stali naprosto legendou, a kdybych měla jen trochu víc odvahy, určitě si sestavím jeho kostým na Halloween/maškarní/whatever. Frank je prostě geniální.

Musím smeknout i před Susan Sarandon (Janet), o které jsem netušila, že má ve filmografii takovou jízdu. Zbytek obsazení byl také samozřejmě výborný, je na nich vidět, že si to užívají a že svoje postavy znají - tvůrci udělali moc dobře, že obsadili divadelní ansábl. Celkově je to jeden z nejlepších úletů, který jsem kdy viděla, a vidím tam i silnou podlinku, která není parodií ničeho. Je to prostě dokonalé, ne pro každého, ale pro mě rozhodně... A uvidíme, pro koho dalšího v mém okolí. (A opravdu je to 'fabulously freaky', jak říkají v traileru.)