29.12.10

The Phantom of the Opera (2004)

Softly, deftly, music shall carress you. Hear it, feel it secretly possess you.

IMDb. Tak o tomhle jsem dávno nevěděla nic kromě té profláklé hlavní melodie, a začala jsem si toho všímat až když jsem nacházela společná music videa s Moulin Rouge!. Jelikož je čekací doba u mě dlouhá, podívala jsem se konečně až teď.

Jedinou věc nemůžu prochopit. Proč, když Gerard Butler (the Phantom) umí evidentně nejen hrát, ale i zpívat, se proboha propůjčil tomu špatnýmu vtipu s názvem 300? V tom filmu mě fakt přesvědčil, že neumí nic, a kdybych si před The Phantom of the Opera prohlédla obsazení, ještě jsem to asi ani neviděla. Velké překvapení, no prostě byl tam kus, co si budem nalhávat.

Emmy Rossum (Christine) byla hotová ozdůbka - je tak krásná, že by jí člověk odpustil, i kdyby krákala jak vrána, o tom žádných pochyb. Patrick Wilson (Raoul) byl velmi dobrý kladný trouba. Ciarán Hinds (Firmin) potěšil, Simon Callow (Andre) pobavil a Minnie Driver (Carlotta) už mi nevadí vůbec, už to jaksi ani nejde. Miranda Richardson (Madame Giry) byla výborná, přiznám se, že ona a Gerard Butler pro mě byli nejlepším zážitkem.

Kolem a kolem příběh skvělý, herci skvělí, hudba na jedničku, a hlavně kulisy byly naprosto výborné, hlavně fantómovo podzemí, to mě naprosto uchvátilo. Kolem a kolem, velmi dobrý muzikál.

4 komentáře:

 1. Nedokážu uvěřit tomu, že ty, taková filmová znalkyně, jsi to viděla až teď! Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, zbožňuju ho!

  OdpovědětVymazat
 2. Jaká filmová znalkyně? :D Já jedu podle herců, jakmile tam není moje obvyklé jméno, tak mě to mine, což je případ i Phantoma. :) Ale jsem ráda, že jsem se na to koukla, výborný!

  OdpovědětVymazat
 3. Už zdejší kategorie Filmy (121) svědčí o tom, že jsi dost... hm, u knížek se řekne sečtělá, ale u filmů... zvidělá? :D No prostě že jsi filmů viděla spoustu a jsi přes ně docela master, aspoň já tě za něj považuju :) Já viděla sotva zlomek toho, co ty, a když už jsem něco viděla a chci o tom napsat, tak mě ani nenapadá CO o tom napsat :D takže tak :)

  OdpovědětVymazat
 4. To si jen pleteš rýpala a grafomana s někým, kdo hledá opravdové umění, ale jsem polichocená. Bohužel jsou tu ještě tuny filmů, které jsem chtěla vidět, ale ještě jsem se k nim nedostala, tak tře třeba udivím znovu. :D

  OdpovědětVymazat