24.06.17

Fargo: Season 3

| Season 1 | Season 2 | Season 3 |
_______

At the request of the survivors, the names have been changed.
Out of respect for the dead, the rest has been told exactly as it occurred.


3.01 The Law of Vacant Places - 3.02 The Principle of Restricted Choice - 3.03 The Law of Non-Contradiction - 3.04 The Narrow Escape Problem - 3.05 The House of Special Purpose - 3.06 The Lord of No Mercy - 3.07 The Law of Inevitability - 3.08 Who Rules the Land of Denial? - 3.09 Aporia - 3.10 Somebody to Love

zdroj: www.imdb.com
Fargo to už třetí sezónu vyhrává nejen zápletkou, ale i obsazením. Úplně mi uniklo, že upsali Ewana McGregora, takže když jsem si zapnula první epizodu třetí řady, byla jsem naprosto v extázi. Jak Ray, tak Emmit byli skvěle odlišitelní nejen maskováním, ale i chováním a celkovou atmosférou, která je obklopovala, a zase se mi potvrdilo, že toho Skoťáka fakt hodně můžu.

Zápletka pro mě nebyla na začátku moc přehledná, ale pak jsem se v tom zorientovala. Líbilo se mi, že se netříštila do víc dějových linií, ale všechno se motalo kolem jedné a té samé věci. Pořádný spád to za mě nabralo až po Rayově smrti (ups, spoiler!), kdy se to krásně vystříbřilo a karty byly položené na stůl, ale celkově tomu fakt nic nechybělo. Mělo to přesně ty správné komponenty, na které jsem u Fargo zvyklá.

Ženské postavy byly v této sezóně opět dobře napsané: neohrožená náčelnice Gloria Burgle (Carrie Coon) se stejně jako její předchůdkyně potýká s pěkným kýblem sraček a dělá to s obdivuhodnou vytrvalostí. Nikki Swango (Mary Elizabeth Winstead) se z podřadného mukla přerodila v totální bamf a hodně mě překvapilo, nakolik mě začala bavit. Trochu mě mrzelo, jak dopadla, ale těžko říct, jak jinak to mohlo skončit. A konečně Winnie Lopez (Olivia Sandoval) tvořila emocionální protipól Glorii a ty dvě spolu byly prostě úplně super.

Kromě skvělých ženských postav se Fargo obvykle vytasí se záporáky, na které je radost pohledět a které člověk nenávidí, ale zároveň se na ně nemůže přestat dívat. To přesně byl V. M. Varga (David Thewlis). Líbilo se mi, že se vyhnuli tomu klišé uhlazeného, velmi atraktivního záporáka a naopak nám nadělili někoho, kdo odpuzoval vzhledem i chováním. David Thewlis si ho dal neskutečným způsobem a bylo na něm skvěle vidět, jak si to užívá.

Co se týče konce, líbila se mi ta skoro až poetická spravedlnost, která potkala Emmita. Smrt se mu vyhýbala a když už ho dostihla, bylo to ve chvíli, kdy si myslel, že je všechno pryč. Můžeme jen doufat, že podobná poetická spravedlnost dostihla i Vargu. A na konec bych ráda zmínila robota MNSKY v The Law of Non-Contradiction - byla to hrozně zvláštní složka, ale skvělá.

Každopádně třetí řada byla skvělá a doufám, že bude další.