27.08.17

Zombieland (2009)

Time to nut up or shut up!

zdroj: www.imdb.com
IMDb. Na to, jak zbožňuji zombie komedie a Emmu Stone (Wichita) mi trvalo hodně dlouho, než jsem se konečně podívala na Zombieland. A je to škoda, protože to bylo přesně tak vtipné, jak mi to bylo slíbené. Hodně jsem oceňovala, že se film nesoustředil na hledání léku či nějaké oázy, ale spíš na tu existenční otázku - takže tohle je teď náš život, co s ním?

Jesse Eisenberg (Columbus) hrál hlavního hrdinu, který nebyl ani superhrdina ani nápadně nesuperhrdina, člověk mu i věřil toho normálního kluka, který se prostě v nové situaci musí postarat sám o sebe. Woody Harrelson (Tallahassee) hrál zase jednou dobrého magora, ale vlastně sympatického. Nečekala jsem, že vytáhnou konec M*A*S*He v případě jeho příběhu, ale dávalo to i smysl a zapříčinilo to vznik tohoto gifu, takže jsem spokojená. Ten kontrast mezi Columbusem a Tallahasseem fungoval skvěle.

Emma Stone je vždycky skvělá a její role tady je krásný doklad síly make-upu. Abigail Breslin (Little Rock) tady ještě nebyla otravná, Little Rock mě vlastně dost bavila. Bill Murray je mistr dělání si srandy sám ze sebe a tady se to zase jednou prokázalo - zhulené vysávání koberce byla snad nejlepší scéna celého filmu.

Kolem a kolem je Zombieland čestným přídavkem do mé zombie sbírky.