28.09.17

A Kind of Murder (2016)

What's the difference between wishing someone dead and actually doing something about it?

zdroj: www.imdb.com
IMDb. Mám ráda estetiku amerických šedesátek a dlouho jsem nikde neviděla Patricka Wilsona (Walter Stackhouse), takže jsem si řekla proč nejít do něčeho, co je prezentováno jako noir. Moc jsem tomu popravdě nedávala, ale byla jsem relativně příjemně překvapená v tom smyslu, že být to černobílé a s určitými úpravami věcí, které by tehdy neprošly přes cenzuru, snad by to i jako klasický noir film prošlo.

Na výše zmíněného Patricka Wilsona (Walter Stackhouse) se pořád dobře kouká, ale jinak jsem se u většiny Walterových činů držela za hlavu. Jessica Biel (Clara Stackhouse) je mi protivná snad všude a byť vím, že byla Clara nemocná, byla totálně na pěst. Haley Bennett (Ellie Briess) mi na tu osudovou ženu moc neseděla, za to Vincent Kartheiser (Det. Laurence Corby) si toho buldoka detektiva dost dával. Na začátku mi přišlo, že trochu přehrává, ale pak jsem se do toho dostala a myslím, že fakt vystihl ten šedesátkový noir přístup. Eddie Marsan (Marty Kimmel) byl super, fakt jsem nevěděla, jestli to udělal nebo ne.

Byla jsem trochu otrávená z toho otevřeného konce. Často mám otevřené konce ráda (a jako autor je ráda používám), ale tady mě to fakt trochu namíchlo, protože ten film tím tak trochu ztratil - všechno to napětí bylo víceméně k ničemu. Ale esteticky i příběhově pro mě ten film byl fajn.