28.09.17

The Little Hours (2017)

Nothing matters in life. We're all gonna die. Terrible things are happening all the time.

zdroj: www.imdb.com
IMDb. Napřed jsem si myslela, že tohle bude jeden z těch "protože Alison Brie" článků, ale ten film byl popravdě tak napráskaný lidmi, na které se ráda dívám, že to nejde svést jen na ni. Chvílemi jsem nevěřila, na co se dívám, chvílemi jsem se smála nahlas, ale kolem a kolem jsem byla hodně příjemně překvapená (ač možná trochu zmatená).

Výše zmíněná Alison Brie (sestra Alessandra) hrála takovou tu svou typickou neurotičku (a trochu fiflenu), ale jako takovou ji mám ráda. Kate Micucci (sestra Ginerva) mě příjemně překvapila, chvílemi mi Ginervy bylo až líto. Aubrey Plaza (sestra Fernanda) nemám tak nastudovanou, ale taky měla asi svou typickou roli, nicméně takovou ji mám taky ráda. Marta (Jemima Kirke) mě jako postava trochu prudila, ale patřila k celem vtipné zápletce, takže to beru. Molly Shannon (sestra Marea) měla svoje nejlepší herecké momenty až na konci, nicméně Mareino tunelování kláštera bylo taky super. A musím vypíchnout i Lauren Weedman (Francesca), protože ty hlášky byly neskutečné.

Co se týče pánů, John C. Reilly (otec Tommasso) je vždycky potěšením a s Molly Shannon podle mě fungovali skvěle, ta lovestory byla sladká. Fred Armisen (biskup Bartolomeo) napřed vypadal, že vyzní naprázdno, ale pak přišly ty tresty na konci a tam ukázal, proč je "comedy gold". Dave Franco (Massetto) a jeho role pro mě byli dějově nutní, ale jinak spíš eh, ostatní mu ten film ukradli pod rukama.

Ten film mě asi nejvíc bavil tím, že přestože byl zasazený do středověku, mluvili tam současnou angličtinou - žádné falešné italské přízvuky, žádné pokusy o "dobovou" řeč (která stejně většinou odráží písemné doklady a ne skutečnou hovorovou formu jazyka) - vlastně mi na začátku chvilku trvalo, než mi došlo, že je to dobovka. Ta skazka na začátku se stříháním vlasů mi byla hrozně povědomá, ale nepřišla jsem na to. Nicméně když jsem si teď přečetla, že je to inspirované Dekameronem, začalo mi to dávat smysl.

Myslím, že to rozhodně není film pro všechny - žánrově se to těžko zařazuje a ani ta komedie, ani to drama v tom není tak jednoznačné, abych to s čistým srdcem doporučila. Ale myslím, že je to docela osvěžující provedení, herecké obsazení je skvělé, a já jsem se zkrátka bavila.