30.12.17

Good Behavior: Season 2

| Season 1 | Season 2 |
_______

We're all born and before we can even talk, everyone's just decided who we are. And most people just become that person. But a lot of us, we can't do that, so we lash out. Self-destruct, disappoint everyone around us.
But then we find a way to build a whole new self. Someone we created. Someone we birthed. Someone we love. Someone other people love. Someone fabulous.
And I think that if I can create someone good, then that good someone must be somewhere deep down inside of me.2.01 The Heart Attack is the Best Way - 2.02 I Want You to Leave a Person Alive for Once - 2.03 Because I'm Mrs. Claus - 2.04 I Think It's a Sign - 2.05 You Could Discover Me - 2.06 It's No Fun If It's Easy - 2.07 Don't Thank God, Thank Me - 2.08 Stay Beautiful - 2.09 And I Am a Violent Criminal - 2.10 Letty Raines, In the Mansion, With the Gun

zdroj: www.imdb.com
První řada Good Behavior byla jedním z příjemných překvapení minulé sezóny, takže na druhou jsem se docela těšila. Asi je to pro mě jeden z těch seriálů, které mi jdou mnohem lépe sledovat najednou než po epizodě týdně (nebo mi možná ten styl víc vyhovuje obecně), protože mi občas trvalo, než jsem si to pustila. Nemyslím si ale, že to byla vina seriálu, protože jakmile epizoda běžela, utekla mi ani nevím jak a dost jsem to prožívala.

To je z velké části hlavní díky hereckému výkonu Michelle Dockery (Letty Raines), která je pro mě pořád hlavním (byť už ne jediným) tahákem seriálu a která se v roli věčně chybující a na hubu padající Letty neskutečně herecky předvádí. Juan Diego Botto (Javier) je jako věčně zmučený nájemný vrah těsně na druhém místě a musím říct, že jeho dějová linie mě ve chvíli, kdy se s Letty rozdělili, tuto sezónu bavila trochu víc. Mimo jiné přinesla i víc Avy (María Botto), která mě baví jak díky vztahu s Javierem, tak celkově i jako postava, do které ji tvarují. Jsem hodně zvědavá, jak se do třetí řady ona i Javi srovnají se smrtí Carlose (Cristobal Tapia Montt), kterou Javi zatím tají.

Co se týče hraní si na rodinku s Jacobem (Nyles Julian Steele), to vzalo za své přesně tak, jak jsem čekala - tím, že Jacob zase skončil u babi Estelle (Lusia Strus). Ta mě tuto sezónu pěkně naštvala. Chápu, že žádná babička nevidí ráda, že její vnuk vyrůstá s nájemným vrahem, ale stejně mě to rozčílilo. (Ten seriál zvládne celkem rychle narušit základní hodnoty.) Rob (Joey Kern) byl jako vždycky hodně super, Christian (Terry Kinney) taktéž a s Rhondou (Ann Dowd) mě překvapili. Ne tím, že by ji udělali sympatičtější, ale tím, že do ní Christian fakt šel.

Teo (Juan Riedinger) byl jeden z těch záporáků, které miluju nenávidět - nebylo na něm absolutně nic, co by ho omlouvalo, a jeho smrt byla snad ještě horší než to, co dělal, když žil. Seana (Todd Williams) koncem minulé řady vykreslili jako případného záporáka, ale po událostech této řady je z něj ňafající štěně a nic víc. Potěšili mě s Carin (Laura Bell Bundy) - zaprvé ji zvládli během chvilky docela vykreslit a za druhé ukázali určitý vývoj u Letty, když s ní byla v kontaktu.

Celá sezóna mi přišla hodně silná, přesto bych ráda zmínila I Think It's a Sign, protože jak scénografie, tak scénář a herecké výkony té epizody byly super. Dál musím zmínit You Could Discover Me, protože hláška nahoře je z této epizody a protože na jediný díl přišli s překvapivě komplexním záporákem (Sam Littlefield). Hodně mě potěšili i s It's No Fun If It's Easy, protože Lettyina babi Alice (Holland Taylor) byla zaprvé dobře ztvárněná a za druhé tak nenuceně dál rozvinuli Estelle, plus pan Šefíld Charles Shaughnessy (Royce Jasper) vždycky potěší.

Finále sezóny, Letty Raines, in the Mansion, with the Gun, byla pecka. Už konec And I Am a Violent Criminal mě dost šokoval a následující epizoda na to perfektně navázala. Letty se zapřísáhla, že nikdy nikoho nezabije, a teď nejen, že zabila dva lidi (jednoho z nich nevinného), ale musí to přikrýt. Její představy zavražděného securiťáka (Brian Baumgartner) byly úžasně psycho, stejně tak chvíle, kdy si Letty uvědomila, že je teď 100% kriminálník a plně se do toho ponořila. Úvodní hra Clue byla skvělý předkrm k celé epizodě a poslední záběr třešničkou na dortu, která mě navnadila na třetí řadu víc, než finále jedničky na tu druhou.

Celkově si Good Behavior rozhodně drží kvalitu, Letty a Javier mají pořád úžasnou chemii a tentokrát k sobě jsou nejen 100% upřímní (prve jsem to zakřikla), ale hlavně jsou komplicové. Mají nádherně našlápnuto do třetí série a doufám, že bude. (Plus soundtrack každé epizody je za 1*.)