31.12.17

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (2016)

You don't have to make us feel safe because you've made us feel brave.

zdroj: www.imdb.com
IMDb. Přestože jsem při čtení knížky byla na film docela zvědavá, trailer mě trochu odradil a vlastně jenom díky Evě Green (slečna Peregrine) jsem si to nakonec pustila. I tak jsem se na to ale dívala nadvakrát - v autobuse jsem to neviděla celé a pak mi trvalo nějakou dobu, než jsem se na to dodívala. Nemůžu tedy vyloženě říct, že by mě to napjalo.

Obsazení ale bylo úplně luxusní. Kromě výše zmíněné Evy Green, která je úžasná naprosto všude, potěšili i Judi Dench (slečna Avocet), Samuel L. Jackson a Rupert Everett (Barron), Allison Janney (doktorka Golan) a Chris O'Dowd (Frank). Z mladých herců mě zaujala prakticky jen Ella Purnell (Emma), zbytek neměl moc času se projevit a když, tak mě nijak moc nebavil.

Filmu se rozhodně nedala upřít Burtonova představivost (hlavně ve vraku lodi), ale se starými burtonovkami to nemělo pranic společného. (Celkově jako režisér podle mě dost vyčichl.) Nicméně ocenila jsem, jak to bylo nabušené akcí, a vzhledem k tomu, že jsem to viděla tak dlouho po přečtení knížky, mě ani moc netrápilo, jak prohodili schopnosti - naopak si myslím, že to fungovalo včetně konce. Taky vidím jako nesmírné plus, že to nefilmovali po knížkách, ale udělali z toho jeden uzavřený film.

Celkově to podle mě rozhodně nebyla pecka, ale dívat se na to dalo.