10.12.17

Will & Grace: Season 5 & 6

| Season 1 & 2 | Season 3 & 4 | Season 5 & 6 | Season 7 & 8 |
| Season 9 |
_______


Season 5
5.01 ...And the Horse He Rode in On - 5.02 Bacon and Eggs - 5.03 The Kid Stays Out of the Picture - 5.04 Humongous Growth - 5.05 It's the Gay Pumpkin, Charlie Brown - 5.06 Boardroom and a Parked Place - 5.07 The Needle and the Omelet's Done - 5.08-09 Marry Me a Little, Marry Me a Little More - 5.10 The Honeymoon's Over - 5.11 All About Christmas Eve - 5.12 Field of Queens - 5.13 Fagmalion Part I: Gay It Forward - 5.14 Fagmalion Part II: Attack of the Clones - 5.15 Homojo - 5.16 Women and Children First - 5.17 Fagmalion Part III: Bye, Bye, Beardy - 5.18 Fagmalion Part IV: The Guy Who Loved Me - 5.19 Sex, Losers, and Videotape - 5.20 Leo Unwrapped - 5.21 Dolls and Dolls - 5.22 May Divorce Be With You - 5.22 23 - 5.24 24

zdroj: www.amazon.com
Při vstupu do páté sezóny už jsou Will (Eric McCormack), Grace (Debra Messing), Karen (Megan Mullally) a Jack (Sean Hayes) u mě prakticky inventářem. Karen je pořád moje nejoblíběnější postava, ale Will už předběhl Jacka a dohání ji. Do party přibyl Leo (Harry Connick), u kterého jsem fakt nevěřila, že si ho Grace fakt takhle na rychlo vezme a že se zdrží, ale opak byl pravdou. V podstatě se mi líbí, jak to v tomto ohledu posunuli dopředu - Grace má konečně zčásti taky svůj život a nevisí jen na Willovi. Překvapili mě taky s Karen a hned dvakrát - napřed ten rozvod a pak to ovdovění. Přiznám se, že single Karen mě docela baví.

Z epizod musím vypíchnout Bacon and Eggs, protože Kevin Bacon; It's the Gay Pumpkin, Charlie Brown, protože Will a Grace při sportovní aktivitě v přírodě mě nesmírně vystihují; Gay Mafia, protože Elton John; Dolls and Dolls, protože Karenina linie; a 23 & 24, protože ten pohřeb byl za moc (byť nepojmenovat ty epizody bylo trochu líný).

Co se týče guest starts, naprosto příjemně mě zaskočili s Geneem Wilderem (pan Stein), byl naprosto úžasný. Dál mě v menších rolích potěšili Rosanna Arquette (Julie) a Minnie Driver (Lorraine Finster) - normálně mě vytáčí, ale tady jí podle mě ta role sedla. Dál mě bavili Macaulay Culkin (J.T., May Divorce Be with You), Demi Moore (Sissy Palmer-Ginsburg, Women and Children First) a Madonna (Liz, Dolls and Dolls). Jako obvykle potěšil návrat Debbie Reynolds (Bobbi Adler, Marry Me a Little, Marry Me a Little More) a přiznám se, že mi trochu chyběla Val Bassett (Molly Shannon).

S tím finále mě popravdě moc nenapjali, i když všichni víme, že už teď jedu další řadu, takže těžko říct, jestli to není tím.

Season 6
6.01 Dames at Sea - 6.02 Last Ex to Brooklyn - 6.03 Home Court Disadvantage - 6.04 Me and Mr. Jones - 6.05 A-Story, Bee-Story - 6.06 Heart Like a Wheelchair - 6.07 Nice in White Satin - 6.08 Swimming from Cambodia - 6.09 Strangers with Candice - 6.10 Fanilow - 6.11 The Accidental Tsuris - 6.12 A Gay/December Romance - 6.13 Ice Cream Balls - 6.14 Looking for Mr. Good Enough - 6.15-16 Flip-Flop: Part I-II - 6.17 East Side Story - 6.18 Courting Disaster - 6.19 No Sex 'n' the City - 6.20 Fred Astaire and Ginger Chicken - 6.21 I Never Cheered for My Father - 6.22 Speechless - 6.23 I Do - 6.24 Oh, No, You Di-in't

zdroj: www.amazon.com
Když jsem si přečetla, že Debra Messing byla během natáčení těhotná a v několika epizodách chybí, trochu jsem se bála, ale zvládli to výborně - u těch epizod, kde chyběla, jsem si často ani neuvědomila, že tam Grace není a jenom se o ní mluví. Jinak šestá řada přinesla spoustu změn - dobře, ve finále přinesla prakticky jen jednu - Karen se provdala Lylea Finstera (John Cleese), otce milenky svého zesnulého manžela Lorraine (Minnie Driver), a promptně zase požádala o rozvod. Jack se učil na zdravotního bratra, ale nakonec utekl zpátky k herectví, a Will poznal Vincee (Bobby Cannavale), o kterém díky spoilerům vím, že je endgame, takže jsem zvědavá na další řadu. Co se týče Grace a Lea, tam na nás chodí s dost předvídatelnými zápletkami díky faktu, jak to začalo, a popravdě mě to moc nebaví.

Z epizod musím vypíchnout Heart Like a Wheelchair, protože Karenina pomsta a Lyle; Strangers with Candice, protože Willova vestička; Ice Cream Balls, protože Grace a Karen na horách; Flip-Flop, protože scény mezi Lorraine a Karen byly úžasné; Speechless, protože Will; a I Do & Oh, No, You Di-in't, protože tanečník Jack a Tim Curry.

Z guest stars potěšil návrat Debbie Reynolds (Bobbi Adler, Fanilow), dál mě potěšili Jack Black (Dr. Isaac Hershberg, Nice in White Satin); Lea DeLaria (sestra Carver, Swimming from Cambodia); Chloë Sevigny (Monet, East Side Story); Jennifer Lopez (I Do & Oh, No, You Di-in't); a Tim Curry (Marion Finster, I Do & Oh, No, You Di-in't), který pro mě byl stejně příjemným překvapením jako Gene Wilder v předchozí sezóně. Opět mi trochu chyběla Val Bassett, ale měla bych se jí ještě dočkat.

Celkově mi tahle řada přišla možná trochu slabší, ale většinu jsem jí dokoukávala při úklidu z velké nudy a mezi první a druhou polovinou jsem měla poměrně velkou mezeru, takže to byl taky určitě faktor. Každopádně finále mě navnadilo na sedmou řadu, do které se snad pustím co nejdřív.