06.01.18

Will & Grace: Season 7 & 8

| Season 1 & 2 | Season 3 & 4 | Season 5 & 6 | Season 7 & 8 |
| Season 9 |
_______


Season 7
7.01 FYI: I Hurt, Too - 7.02 Back Up, Dancer - 7.03 One Gay at a Time - 7.04 Company - 7.05 Key Party - 7.06 The Newlydreads - 7.07 Will & Grace & Vince & Nadine - 7.08-09 Saving Grace, Again: Part I-II - 7.10-11 Queens for a Day - 7.12 Christmas Break - 7.13 Board Games - 7.14 Partners - 7.15 Bully Woolley - 7.16 Dance Cards and Greeting Cards - 7.17 The Birds and the Bees - 7.18 The Fabulous Baker Boy - 7.19 Sour Balls - 7.20 The Blonde Leading the Blind - 7.21 It's a Dad, Dad, Dad, Dad World - 7.22 From Queer to Eternity - 7.23 Friends with Benefits - 7.24 Kiss and Tell

zdroj: www.amazon.com
Do sedmé řady se přelila Leova (Harry Connick Jr.) nevěra, která nakonec vyústila v jeho a Gracein (Debra Messing) rozvod. Nemůžu říct, že jsem úplně brečela, ale rozhodně jsem zvědavá, jak to nakonec zakoulí, protože jsem si vyspoilerovala konec. Will (Eric McCormack) dál randil s Vinceem (Bobby Cannavale), se kterým se mi fakt hodně líbil a stejně jako v případě Grace jsem byla zvědavá, jak je dají znovu dohromady. Karen (Megan Mullally) měla krátkou dějovou linku souboje a pak randění se Scottem Woolleyem (Jeff Goldblum), která byla super, ale skutečně krátká. Stejně mám Karen pořád nejradši. Jack (Sean Hayes) začal pracovat v televizi, ale to bylo tak jediné, co se tam změnilo, takže k tomu nejde moc víc napsat.

Co se týče epizod, vypíchla bych Back Up, Dancer, protože Will Arnett; One Gay at a Time, protože Val Bassett; Queens for a Day, protože celá epizoda byla prostě úžasná; The Birds and the Bees, protože Will a krb; a Sour Balls, protože Karen a Grace měly hezkou linku. Poslední dvě epizody sice měly Aleca Baldwina (Malcolm), ale moc mě nebavily a úplný závěr jsem si vyspoilerovala dopředu, takže za mě nic moc.

Potěšil návrat Molly Shannon (Val Bassett, One Gay at a Time), Debbie Reynolds (Bobbi Adler, It's a Dad, Dad, Dad, Dad World) a Jennifer Lopez (FYI: I Hurt, Too). Dále se objevili Will Arnett (Artemus Johnson, Back Up, Dancer), Kristin Davis (Nadine, Will & Grace & Vince & Nadine), Victor Garber (Peter Bovington, Saving Grace, Again: Part 2) a Sharon Stone (doktor Georgia Keller, The Blonde Leading the Blind).

Season 8
8.01 Alive and Schticking - 8.02 I Second That Emotion - 8.03 The Old Man and the Sea - 8.04 Steams Like Old Times - 8.05 The Hole Truth - 8.06 Love is in the Airplane - 8.07 Birds of a Feather Boa - 8.08 Swish Out of Water - 8.09 A Little Christmas Queer - 8.10 Von Trapped - 8.11 Bathroom Humor - 8.12 Forbidden Fruit - 8.13 Cop to It - 8.14 I Love L. Gay - 8.15 The Definition of Marriage - 8.16 Grace Expectations - 8.17 Cowboys and Iranians - 8.18 Buy, Buy Baby - 8.19 Blanket Apology - 8.20 The Mourning Son - 8.21 Partners 'n' Crime - 8.22 Whatever Happened to Baby Gin? - 8.23-24 The Finale

zdroj: www.amazon.com
Přiznám se, že skrz osmou řadu už jsem docela uháněla. Jednak jsem si přečetla dost spoilerů, takže jsem nebyla úplně překvapená koncem, a za druhé jsem se dost těšila na ty úplně nové epizody. Jako obvykle mě nejvíc bavila Karen, která se napřed dala zase dohromady se Stanem a pak se nemohla dočkat, až se ho zbaví. Ten konec s bankrotem byl podivný, ale na konci bylo víc věcí, které mi nedávaly smysl. Věděla jsem, že Grace otěhotní a dá se zase dohromady s Leem, což bylo uspěchané, ale nebyl to ten největší průser. Willa s Vinceem dali dohromady taky hrozně narychlo, ale ty dva jsem spolu měla ráda, takže jsem ani moc neprotestovala. Jackova talk show bavila, ale jinak pro mě byl jako obvykle pozadí.

The Finale mi kvalitou vzdáleně připomínalo HIMYM. Z toho, jak byly věci před finále, ale dalo vybruslit milionem dalších způsobů než tím, že se spolu Will a Grace roky nebaví až do té doby, kdy se jejich děti dají dohromady. To, co tam prováděli s Jackem a Karen se mi ani nechce komentovat, až na Unforgettable, to bylo úžasné. A to umělé zestárnutí byla fakt třešnička na dortu.

Z epizod mě bavily Alive and Schticking, protože to bylo live a bylo to úžasný; Love is in the Airplane, protože Will a letušáci; Birds of a Feather Boa, protože Grace a šaty; Von Trapped, protože ta šaškárna v kině byla neskutečná; Bathroom Humor, protože druhá live epizoda byla pecka stejně jako ta první; The Mourning Son, protože Eric McCormack měl skvělý materiál; a Whatever Happened to Baby Gin?, protože Karen a její sestra.

Znovu se objevili Alec Baldwin (Malcolm), Debbie Reynolds (Bobbi Adler) a Kevin Bacon (The Finale). Dál se objevili Jim Rash (Brent, Love is in the Airplane), Britney Spears (Amber-Louise, Buy, Buy Baby) a Wanda Sykes (Cricket, Buy, Buy Baby) - plus možná pár dalších, ale ti mě moc nezajímali.

I z té bilance je vidět, že ta poslední řada už byla trochu slabší a i přestože jsem četla nějaké spoilery, jsem docela zvědavá, jak v revivalu navážou. Mám tu výhodu, že vím, že mě ještě čekají nové epizody, takže se na tohle nedívám úplně jako na finále, ale kdybych měla původní run shrnout, tak to bylo osm super řad, které si až na konec povětšinou držely kvalitu a jsem ráda, že jsem ten maraton konečně dala.