04.02.18

The Heyday of the Insensitive Bastards (2017)

Everyone has a little meanness in them.

zdroj: www.imdb.com
IMDb. Na filmu mě napřed zaujal název a poté fakt, že v něm hraje Kristen Wiig, kvůli které jsem se na to nakonec podívala, byť jsem to vzhledem k dalšímu obsazení a produkci ve světle posledních událostí hodně zvažovala. Netušila jsem, že je to složené z krátkých nesouvisejících epizodek, a poprvé jsem to ani nechytla, protože mě to nebavilo. V polovině jsem to vypnula, pustila jsem si to druhý den znovu a projela části, které jsem nevnímala. V podstatě to nebylo špatné, ale stálo mi to za to jenom díky Kristen Wiig.

A Walk In Winter bylo poměrně silné, ale trvalo tomu, než se to dostalo k té emotivně významné části. Abigail Spencer (Abigail) mě zaujala. Guests se ke mně nijak nedostalo, protože se prostě málokdy chytím u příběhu o dětech. Almost Not Beautiful mělo Kate Mara (Lisa) a Amber Tamblyn (Amanda) a hezky poeticky zachycovalo odcizení mezi sourozenci. Detailní záběry na obličeje byly skvělé.

Miss Famous se mi samozřejmě líbila nejvíc, Kristen Wiig (Monica) je vždycky super, Jimmy Kimmel potěšil a na konci to hezky otočilo o 180 stupňů. Lacunae pro mě byla asi nejzvláštnější, ten konec docela lámal srdce a Natalie Portman (Laura) byla jako vždycky úžasná. Smoke bylo v podstatě úsměvné. The Heyday of the Insensitive Bastards se mi nelíbilo vůbec, ale zaujala mě Kelsey Ledgin (Lila).

Celkově jsem z toho filmu taková meh, abych pravdu řekla. Už jsem viděla mnohem lepší místorozpočtovky.